Pomysłowa aranżacja nowoczesnej łazienki: jakie materiały i rozwiązania są teraz modne?

Aranżacja łazienki jest niezwykle wymagającym zadaniem. Pod względem funkcjonalności musi ona sprostać wysokim oczekiwaniom, zaś pod względem estetyki nie powinna ustępować innym pomieszczeniom w domu. Jakość zastosowanych materiałów i detale wykończenia są w niej równie ważne, jak w kuchni lub w salonie. Jest to więc przestrzeń dla dobrego designu i nowoczesnych technologii.

aranżacja łazienki

Łazienka kojarzy się przede wszystkim z czystością i chłodnym, ascetycznym charakterem wyposażenia – takie wrażenie tworzą ściany wyłożone kafelkami, nieskazitelnie gładka ceramika sanitarna i metalowa armatura. W minimalistycznym wystroju, rezygnacja z przepychu i feerii barw daje możliwość sięgnięcia po bardziej wyrafinowane formy i faktury. Z dominującą w trendach wnętrzarskich szarością i bielą bardzo dobrze korespondują dodatki z wciąż modnego drewna i kamienia. Wykorzystanie ich naturalnych kształtów i struktur podkreśla perfekcyjność wykonania elementów tła. Jest to zarazem sposób wyrażenia ekologicznego stylu życia mieszkańców poprzez stworzenie nowoczesnego wnętrza w kolorach ziemi.

Czym wykończyć nowoczesna łazienkę? Materiały na podłogę i ściany

Świetnie sprawdzi się w roli oryginalnej dekoracji zarówno kamień naturalny, jak również imitująca jego cechy faktura płytek. Z uwagi na swoje własności fizyczne, drewno w łazience powinno być wykorzystywane z dużą ostrożnością. Bardzo dobry efekt wizualny otrzymamy eksponując jego barwę i rysunek słojów na gładkich płaszczyznach, na przykład na powierzchni blatu. W ten sposób podkreślimy też kształt postawionej na nim umywalki. Ten sam rezultat osiągniemy dzięki elementom drewna w podłodze. Prostokątny fragment, na którym umieszczono wannę w kształcie dużej, owalnej białej misy wyodrębnia jej ciekawą formę z monochromatycznego tła. Zastosowanie interesującej czterootworowej baterii wannowej Metalia 57 firmy Ferro z przełącznikiem wanna-natrysk i wyciąganą rączką natrysku jest pięknym dopełnieniem aranżacyjnej kompozycji strefy kąpielowej.

Bambus – dodatek do aranżacji łazienki w stylu nowoczesnym

Bezpretensjonalną ozdobą mieszkania są bambusowe dodatki. Trwałość i odporność na zużycie tej rośliny zapewniły jej wszechstronne wykorzystanie w urządzaniu wnętrz. Bambus nie pochłania zapachów ani wilgoci i ma właściwości bakteriobójcze – jest więc doskonały do zastosowania również w łazience. Jego ciepła kolorystyka i geometryczny układ włókien sprawiają, że chętnie po ten materiał sięgają zwolennicy ekologicznego wzornictwa. Praktyczne akcesoria bambusowe - kubki, wieszaki, mydelniczka czy dozownik na mydło – to niebanalne ozdoby tworzące naturalny, egzotyczny klimat, pasujący do współczesnego designu.

Dostępność różnorodnych rozwiązań w strefie prysznica stwarza duże możliwości aranżacyjne. Nie trzeba jej architektonicznie wyodrębniać z reszty pomieszczenia. Odpływ liniowy w podłodze pozwala na rezygnację z ograniczającej przestrzeń kabiny, a umieszczenie boxu podtynkowego zmniejsza do minimum widoczne elementy armatury. Nowoczesność to przede wszystkim dążenie do maksymalnej wygody i wysokiej estetyki. W tak projektowanym prysznicu dobrze zaprezentuje się natrysk Bellis posiadający wygodną płaską rączkę z białą tarczą i błękitnymi dyszami systemu easy clean. Jest on wyposażony w transparentną mydelniczkę z płaskim dnem. Dobra jakość i ciekawy wygląd to wyznacznik eleganckich baterii z linii Veneto VerdeLine, dopełniający estetycznie całość kompozycji. Wybór baterii oszczędzającej wodę to także przejaw troski o środowisko. Komfort użytkowania uzyskany dzięki materiałom wysokiej jakości i świetny design otoczenia oparty na grze faktur i linii sprawiają, że łazienka staje się idealnym miejscem sprzyjającym regeneracji sił i relaksowi.

tekst: FERRO