Energooszczędne okna dla każdego

Oszczędność energii to nie chwilowa moda, lecz realna potrzeba inwestorów, którzy chcą zbudować ciepły i przyjazny dla zdrowia dom. Nowe, trzyszybowe okna dachowe VELUX to idealne rozwiązanie dla wszystkich poszukujących energooszczędnych rozwiązań w korzystnych cenach.

Wcześniej na zakup energooszczędnych okien mogli pozwolić sobie tylko nieliczni inwestorzy. Dzięki nowej ofercie firmy VELUX, energooszczędne, trzyszybowe okna dachowe o bardzo dobrych parametrach i wyjątkowym komforcie obsługi są dostępne dla szerokiego grona odbiorców.  Wybierając nowe okna, klienci zyskują nie tylko więcej światła i komfortową obsługę, ale przede wszystkim ochronę przed ucieczką ciepła z domu i niższe rachunki za energię.

Okna występują w dwóch rodzajach wykończenia – okno VELUX GLL to naturalna sosna, które nadaje wnętrzom przytulności. Okno VELUX GLU wykonane jest z drewna pokrytego poliuretanem i ma biały kolor, dzięki czemu pasuje do nowoczesnych stylizacji. Jest także odporne na wodę, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w łazience i kuchni.

Zdaniem eksperta

Monika Kupska-Kupis – architekt w firmie VELUX

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ NA PODDASZU

Montaż energooszczędnych okien oznacza niższe koszty energii i zdrowsze warunki mieszkania. Pamiętajmy jednak, że dla bilansu energetycznego budynku i doświetlenia pomieszczeń światłem dziennym, kluczowe jest odpowiednie rozmieszczenie okien. Jeśli mamy wybór, umieśćmy je od strony południowej, wtedy w ciągu dnia wnętrze będzie lepiej oświetlone.
W małych pomieszczeniach najlepiej, by okno usytuowane było centralnie, tak aby słońce mogło równomiernie oświetlać cały pokój. Z kolei okna skierowane na północ doświetlą pomieszczenia rozproszonym i delikatnym światłem.
Komfort przebywania we wnętrzach i izolacyjność termiczną okien poprawiają rolety zewnętrzne - latem obniżają temperaturę wnętrza, a zimą redukują straty ciepła. Pamiętajmy również, by podczas instalacji okien zadbać o odpowiednią izolację, zabezpieczającą styk okna z dachem. Rama izolacyjna VELUX BDX ociepli ościeżnicę okna i zapobiegnie ucieczce ciepła i przenikaniu wilgoci, a także uchroni przed błędami montażowymi.

Energooszczędne okna trzyszybowe VELUX

Energooszczędność i komfort

Doskonałe właściwości termoizolacyjne nowych okien osiągnięto dzięki zastosowaniu dwukomorowych pakietów szybowych oraz innowacyjnej konstrukcji profili okiennych ThermoTechnologyTM. Nowy pakiet szybowy składa się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych argonem. Taka konstrukcja pozwoliła osiągnąć współczynnik przenikalności cieplnej Uw = 1,1 (W/m2K). Tym samym, okna już teraz spełniają wymagania zawarte w przepisach, które będą obowiązywały od 2021 roku.
Na komfort i energooszczędność nowych okien ma także wpływ specjalna konstrukcja szyby, która zapewnia również wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia - współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g = 0,55. Okna zostały także wyposażone w dodatkową uszczelkę, która jeszcze lepiej chroni przed chłodem i stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność.

Innowacyjna konstrukcja

Trzyszybowe okna dachowe zostały wykonane w innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnologyTM  . W oknach GLL wytrzymały i ciepły profil wykonano z klejonego, impregnowanego i lakierowanego drewna sosnowego, połączonego z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Z kolei w oknach GLU technologia ThermoTechnologyTM  polega na zastosowaniu w konstrukcji okna drewna modyfikowanego termicznie.

Okno drewniane VELUX GLL

Wytrzymały i ciepły profil okienny ThermoTechnology™ wykonany z klejonego, impregnowanego i lakierowanego drewna sosnowego, łączonego z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Gwarantuje to świetne parametry izolacyjne i niższe rachunki za prąd. Autor: VELUX

Okno drewniano-poliuretanowe VELUX GLU

Elegancki i odporny na wilgoć profil okienny ThermoTechnology™. Rdzeń drewniany, z drewna modyfikowanego termicznie, został pokryty ciśnieniowo wytrzymałym i w pełni odpornym na wodę poliuretanem pomalowanym na biało. Autor: VELUX

Wygodny system otwierania

Trzyszybowe okna VELUX GLL występują w dwóch wersjach otwierania: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka na dole (typ B). Z kolei okno VELUX GLU dostępne  jest w wersji otwieranej uchwytem w górze skrzydła. Na każdym etapie użytkowania klienci mogą jednak domontować elegancką klamkę na dole, która oferowana jest razem z oknem. Górny system otwierania będzie wygodny, gdy okno umieszczone jest na standardowej wysokości. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić biurko, stół czy kanapę, ponieważ meble nie utrudnią jego otwierania. Z kolei dolny system otwierania sprawdzi się, gdy okno zamontowane jest wyżej - w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki.

Górne czy dolne otwieranie?

Okno dachowe VELUX z górnym otwieraniem

Zamiast klamki w górnej części skrzydła okiennego znajduje się podłużny uchwyt otwierający. Łatwe otwieranie okna umieszczonego nad zlewem lub wanną. Autor: VELUX

Systemy otwierania okien VELUX

Okna występują z różnymi systemami otwierania: uchwytem na górze lub klamką na dole. Z łatwością można też przerobić je na otwierane elektryczne. Autor: VELUX

Nowe okna wyposażone są w wydajny system wentylacji. To bardzo wygodne rozwiązanie, które dostarcza do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Wentylacja ma także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

Pełna oferta firmy VELUX dostępna na >>>

Codzienna wentylacja

Wszystkie modele wyposażone są w wydajną wentylację z filtrami, która dostarcza do wnętrza świeże powietrze nawet przy zamkniętych oknach. Autor: VELUX

tekst: VELUX