gemius gemius
Strona główna > Budowa > Dekoracyjny sufit podwieszany - montaż krok po kroku
Budowarss
Dekoracyjny sufit podwieszany - montaż krok po kroku
Sufit podwieszany to niezastąpiony element zabudowy wnętrz, a remont domu to niepowtarzalna okazja do montażu nowego sufitu podwieszanego. Dzięki niemu odświeżymy i ciekawie oświetlimy wnętrze, a także sprytnie ukryjemy przewody instalacyjne. Przedstawiamy montaż sufitu podwieszanego krok po kroku. Zobacz jakie to łatwe.

Odnawianie wnętrz, zrywanie tapet, kucie tynków, wiercenie – remont domu nie należy do przyjemności, ale od czasu do czasu bywa konieczny. Można ograniczyć go do zwykłego pomalowania ścian, ale warto zdecydować się na nieco szerszy zakres prac. Gładsze powierzchnie ścian i sufitów, ich oryginalne wykończenie, ciekawsze oświetlenie – to drobiazgi, na które pozornie nie zwraca się uwagi, ale w rzeczywistości mają ogromny wpływ na wygląd domu.

Niedościgniony w kwestii aranżacji wnętrza jest sufit podwieszany – bez dużych nakładów finansowych i ciągnącego się tygodniami bałaganu potrafi ożywić każde wnętrze. A dekoracyjny sufit podwieszany z wycięciem w kształcie koła może je wręcz odmienić.

Montaż sufitu dekoracyjnego

Montaż sufitu z wgłębieniem w kształcie koła, w którym mają być zamontowane świetlówki, jest nieco trudniejszy od montażu prostego sufitu podwieszanego. W takiej sytuacji ruszt trzeba montować etapami, profile dokładnie docinać, a płyty giąć.

Tekst: Karolina Matysiak-Rakoczy Zdjęcia: Piotr Mastalerz
Galeria - Dekoracyjny sufit podwieszany - montaż krok po kroku() Dekoracyjny sufit podwieszany - montaż krok po kroku Dekoracyjny sufit podwieszany - montaż krok po kroku Dekoracyjny sufit podwieszany - montaż krok po kroku
Komentarze (3)
Dodaj komentarz
podobne artykułyrss
Zasady montażu sufitów podwieszanych. Jak wykonać sufit z płyt g-k? Zasady montażu sufitów podwieszanych. Jak wykonać sufit z płyt g-k?
Spoinowanie płyt gipsowo kartonowych: jak uniknąć nieestetycznych pęknięć
Płyty do suchej zabudowy wnętrz. Jak dobierać płyty do różnych zastosowań?
Płyty budowlane i wykończeniowe do suchej zabudowy. Płyty OSB, MFP i inne
Płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe do suchej zabudowy wnętrz. Typowe i mniej znane rodzaje płyt g-k i g-w
więcej w dziale Budowa
PORADY EKSPERTÓW
Instalacja elektryczna - jak ją prawidłowo wykonać? Wymiana instalacji elektrycznej bez zgłoszenia - czy jest to zgodne z prawem? Ochrona przeciwpożareniowa - jak ją rozwiązać? Jakie zabezpieczenia są potrzebne? Dobór markiz do danego rodzaju okien Czy wymagana jest wentylacja w kuchni przy instalacji podgrzewacza jednofunkcyjnego?
galeriezobacz wszystkie
z angielską pretensją
Budowa z angielską pretensją Zdjęć: 9
Ściany mają przyciągnąć uwagę
Wnętrza Ściany mają przyciągnąć uwagę Zdjęć: 5
Kominki ogrodowe
Ogród Kominki ogrodowe Zdjęć: 7
do górypełna wersja muratordom.pl