gemius gemius
Strona główna > Porady ekspertów > Wentylacja higrosterowana, nawiewniki okienne > Jakie i ile nawiewników okiennych zamontować w mieszkaniu o pow. 80 mkw?
Porady ekspertów
Jakie i ile nawiewników okiennych zamontować w mieszkaniu o pow. 80 mkw?
autor: Anna

Pytanie:
Mam plastikowe okna i wilgoć w mieszkaniu, chcę zamontować nawiewniki, tylko nie wiem ile i jakie. Mieszkanie ma 80 mkw, 3 pokoje, kuchnia z oknem i kuchenką gazową, łazienka z ubikacją, w łazience piec gazowy dwufunkcyjny. Rodzina czteroosobowa. Jakie nawiewniki najlepiej kupić i gdzie je zamontować?

Odpowiedź:
Przy takim układzie mieszkania -zgodnie z polską normą- sugerowałbym zamontowanie pięciu nawiewników powietrza o łącznej wydajności ~120 m3/h (każdy nawiewnik powinien mieć wydajność ~25 m3/h). Nawiewniki -najlepiej automatycznie sterowane różnicą ciśnień- powinny być zamontowane w pokojach oraz w kuchni. Ze względu na obecność kuchenki gazowej odradzałbym zastosowanie nawiewników higrosterowanych.
PORADY EKSPERTÓW
Instalacja elektryczna - jak ją prawidłowo wykonać? Wymiana instalacji elektrycznej bez zgłoszenia - czy jest to zgodne z prawem? Ochrona przeciwpożareniowa - jak ją rozwiązać? Jakie zabezpieczenia są potrzebne? Czy wymagana jest wentylacja w kuchni przy instalacji podgrzewacza jednofunkcyjnego? Centralne ogrzewanie w starej kamienicy - montaż pieca
galeriezobacz wszystkie
z angielską pretensją
Budowa z angielską pretensją Zdjęć: 9
HK LIVING  już w ofercie  Inne Meble
Wnętrza HK LIVING już w ofercie Inne Meble Zdjęć: 82
Projekt domu Lugano
Ogród Projekt domu Lugano Zdjęć: 2
do górypełna wersja muratordom.pl