gemius gemius
Strona główna > Porady ekspertów > Zaprawy murarskie i tynkarskie > Problem z nieszczelnym kominem
Porady ekspertów
Problem z nieszczelnym kominem
autor: Danuta

Pytanie:
Mam problem z kominem. W pokoju gdzie wysunięty jest komin, cały czas czuć "czad" mimo iż tynk na kominie ma około 15 lat i nie ma na nim pęknięć. Komin jest stary i nie stać mnie na przebudowę. Słyszałam że jest jakiś preparat dwuskładnikowy, który po posmarowaniu tworzy powierzchnię i wtedy nie było by tego problemu. Czytam Waszą gazetę od dawna i były propozycje różnych izolacji ale nie wiem czy nadają się do komina. "Czad" nie jest na tyle wyczuwalny aby włączał się czujnik ale jest nieprzyjemny zapach. Komin kilka lat temu był od drugiej strony rozbierany bo łączono dwa kanały i o dziwo z tej strony nie wyczuwa się tego zapachu. Doradźcie co mam zrobić aby móc bez problemu korzystać z tego pokoju.

Odpowiedź:
Czad nie ma zapachu. Jednak jak rozumiem w pomieszczeniu jest wyczuwalny zapach spalin. Podstawowe pytanie to czy użytkowanie pomieszczenia jest bezpieczne? Nie sposób ocenić to z opisu i drogą mailową. Należy zamówić więc opinię techniczną u osoby uprawnionej, która przesądzi o bezpieczeństwie używania pomieszczenia i pewność powodu występowania przykrego zapachu. Dopiero wtedy można dobierać metodę pozbycia się przykrego zapachu.
PORADY EKSPERTÓW
Dobór markiz do danego rodzaju okien Czy powinno się kłaść drugą wartswę folii na styropianie? Jak zabezpieczyć ogrodzenie z cegły licowej? Czym naprawić ubytki w tynku po zerwaniu płytek w łazience? Jak zaizolować zalany fundament ogrodzenia?
galeriezobacz wszystkie
Projekt domu Iskierka
Budowa Projekt domu Iskierka Zdjęć: 2
Dekoracyjne panele ze szkła stapianego
Wnętrza Dekoracyjne panele ze szkła stapianego Zdjęć: 5
Projekt domu Lugano
Ogród Projekt domu Lugano Zdjęć: 2
do górypełna wersja muratordom.pl