gemius gemius
Strona główna > Porady Ekspertów > Płytki ceramiczne w kuchni i łazience
Eksperci
Czy gres należy impregnować? Jak zabezpieczyć gres przed fugowaniem

Czy gres polerowany Arkesia Beige należy impregnować? Jak zabezpieczyć go przed fugowaniem?

Czy gres półpolerowany wymaga impregnacji?

Proszę o poradę - czym i czy w ogóle impregnować gres półpolerowany Affron?

Impregnacja płytek gresowych przed fugowaniem. Czy jest zalecana?

Czy gres polerowany Paradyż Doblo Bianco Biały przed fugowaniem należy zaimpregnować?

Jaką nasiąkliwość mają płytki klinkierowe?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, jaką nasiąkliwość mają płytki klinkierowe.

Płytki Arkesia Grafit Poler - Ceramika Paradyż ubrudzone klejem

Mam problem z płytkami - podczas kładzenia zostały one ubrudzone klejem. Ponieważ podłoga była zakryta kartonami, dopiero po zakończeniu remontu mieszkania oraz wysprzątaniu okazało się, że płytki mają na krawędziach smugi po kleju. Próbowałem to umyć ciepłą wodą, CIF-em oraz "atlas szopem" - niestety bez efektu. Oczywiście mogę kupić całą gamę produktów i szorować, ale jak wiadomo, wiąże się to z kosztami. Proszę o poradę, jaki środek może mi pomóc w doprowadzeniu płytek do stanu poprzedniego. Dziękuję i pozdrawiam.

Wybrzuszone płytki ceramiczne - jaka jest przyczyna

Na ścianie w kuchni mam położone płytki ceramiczne o wym. 25x40 cm. Po około pięciu miesiącach od położenia, płytki (I gatunek) na wysokości jakichś 120 cm zaczęły się wybrzuszać tak, że spoiny są proste i płaskie, a środki płytek wybrzuszone na około 5 mm. Wyglądają jak żagiel wydęty wiatrem i widać na nich mikropęknięcia szkliwa (pajączki). Przy opukiwaniu dźwięk jest taki sam zarówno na wybrzuszeniu, jak przy spoinach. Nie jest głuchy, a więc raczej nie ma pustych przestrzeni. Czy przyczyna może leżeć w jakości płytek, a może są jednak źle położone? W pasie, gdzie płytki się wybrzuszają dano nieco więcej kleju (CM16), ponieważ ściana nie trzymała pionu. Czy spotkaliście się Państwo z takim przypadkiem, bo dla mnie jest zaskoczeniem, że płytki mogą się tak wyginać. Proszę o odpowiedź w czym może tkwić problem, abym uniknął w przyszłości podobnych błędów. Zaznaczam, że płytki układał doświadczony rzemieślnik, do którego poprzednich prac nigdy nie miałem zastrzeżeń.

Płytki na balkon - jakie wybrać? Klinkier czy gres?

Witam,

chiałbym się dowiedzieć, jakie konkretnie płytki najlepiej zastosować na balkon?

Jak wybrać płytki z gresu szkliwionego?

Rozglądam się za płytkami podłogowymi do kuchni, korytarza i wiatrołapu. Które najbardziej nadają się do takich pomieszczeń? Które są najłatwiejsze do utrzymania w czystości? Z tego co się zorientowałam najlepszy wydaje się gres szkliwiony. Czy polerowane płytki Lavitas to gres szkliwiony?

Czy płytki podłogowe Lavitas sprawdzą się w kuchni i łazience?

Planuję położyć jednakowe płytki na podłodze w łazience, przedpokoju i kuchni. Chciałabym położyć płytki z kolekcji Lavitas. Pytanie moje dotyczy tego, czy płytki podłogowe z kolekcji Lavitas nadają się do kuchni i łazienki. Dodam, że na podłogach zamontowane jest ogrzewanie podłogowe, a płytki planuję położyć bez "dzielenia" między pomieszczeniami.

Jak czyścić gres matowy?

2 lata temu kupiłam gres Arkesia beige 60 x 60. każde wejście boso na wykończoną nim podłogę zostawia różne przebarwienia i smugi. Po umyciu wygląda to strasznie. Z dnia na dzień kafelki wyglądają gorzej. Każda kropla wody musi być natychmiast wytarta, bo jeżeli tego nie zrobię na drugi dzień już w ogóle nie zejdzie. Jak dbać o taki gres?

galeriezobacz wszystkie
z angielską pretensją
Budowa z angielską pretensją Zdjęć: 9
Ściany mają przyciągnąć uwagę
Wnętrza Ściany mają przyciągnąć uwagę Zdjęć: 5
Kominki ogrodowe
Ogród Kominki ogrodowe Zdjęć: 7
do górypełna wersja muratordom.pl