Sterowanie ogrzewaniem – sposób na wygodną obsługę Twojej pompy ciepła lub pieca na ekogroszek

Jeżeli ogrzewasz dom ekogroszkiem lub pompą ciepła z pewnością oczekujesz od sterowania wygody i możliwości zdalnego kontrolowania systemu grzewczego. Dobry system zdalnego sterowania ogrzewaniem może być nie tylko wygodny, ale również łatwy w obsłudze i instalacji. Dlatego, użytkownicy kotłów na ekogroszek lub pomp ciepła powinni poznać system Solato.

Solato to koniec domowych testów po zakupie nowego ekogroszku, gdyż system przesyła nastawy z centralnego serwera bezpośrednio do sterownika pieca na ekogroszek.

Solato to również gwarancja skutecznego działania pompy ciepła. Dzięki niemu będzie ona zawsze pod opieką serwisu i uruchomi automatycznie oszczędzanie energii elektrycznej dzięki pracy głównie w tańszej taryfie nocnej i popołudniowej.

Sterowanie pompą ciepła

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą systemu Solato Autor: SOLATO

Koniec domowych testów po zakupie ekogroszku

Kotłownia w telewizorze - czy to brzmi niewiarygodnie? Może nie dosłownie, ale w dobie internetu kotłom c.o. z podajnikiem przydałoby się trochę prawdziwej automatyki. Wiele razy użytkownicy patrząc w ekran sterownika w kotłowni zadają sobie pytanie jakby to było gdyby piec na ekogroszek naprawdę był automatyczny? Czy to urządzenie ma szanse być kiedykolwiek wygodne w użytkowaniu?

Firma ATMM wspólnie z partnerami stworzyła system Solato, który zapewnia wygodne użytkowanie pieca na ekogroszek.  Dzięki systemowi nie ma już konieczności długiego domowego testowania pracy kotła c.o. po każdym zakupie nowej partii ekogroszku.

Problemy nastawiania parametrów pracy pieca na ekogroszek nigdy więcej nie będą dotyczyć użytkownika. W systemie Solato producent kotła testuje jakość każdej partii ekogroszku wspólnie z jego dostawcą. Ustawienia pracy dla danego kotła c.o. zostają zapisane w systemie Solato, który przesyła je bezpośrednio do sterownika. Wystarczy tylko wpisać do panelu sterowania numer partii z worka znajdującego się na palecie ekogroszku i gotowe. Sterownik zadziała w taki sposób, w jaki został nastawiony przez producenta kotła w trakcie testów. Dostawcą przetestowanego ekogroszku jest firma Polski Węgiel Dystrybucja oferująca swoje produkty w sklepie internetowym.

Oszczędna pompa ciepła w systemie Solato

Pompy ciepła - czy mogą działać jeszcze lepiej? Urządzenia te pomimo zaawansowanej techniki potrafią sprawiać kłopoty użytkownikom, a deklarowane oszczędności w porównaniu z innymi źródłami ciepła nie zawsze okazują się możliwe do zrealizowania.

System Solato uruchamia automatycznie oszczędzanie energii elektrycznej dzięki pracy pompy ciepła głównie w tańszej taryfie nocnej i popołudniowej.

Jak to działa? System Solato uruchamia pracę pompy głownie nocą i akumuluje ciepło w systemie grzewczym na kolejny dzień. Patent twórców systemu Solato umożliwia sprawdzanie prognozy pogody i wyprzedzające zwiększenie lub zmniejszenie pobierania prądu, co pozwala cieszyć się komfortem ciepła przy bardzo niskich kosztach energii elektrycznej.

System Solato oblicza jak przygotować dom na oczekiwane mrozy albo zmniejszyć grzanie gdy nadejdzie odwilż. Twórcy patentu osobiście przetestowali skuteczność działania Solato w swoich domach w ciągu ostatnich 5 sezonów grzewczych w czasie których były okresy długich mrozów i nagłych odwilży.

Więcej o systemie Solato: www.solatostart.pl

Sterowanie pompą ciepła

Panel główny sterowania pompą ciepła Autor: SOLATO

Zdalne sterowanie ogrzewaniem z każdego miejsca

Solato - zdalne strowanie ogrzewaniem

Swoim systemem grzewczym możesz sterować właściwie z każdego miejsca. Wystarzy, że masz telefon, tablet lub dostęp do komputera czy telewizora z technologią SMART TV (dostępem do internetu).

System Solato oddaje użytkownikom wyjątkowo prosty i przejrzysty panel do sterowania ogrzewaniem. Można go przetestować na stronie www.demo.solato.pl. Tam znajdują się wszystkie działające opcje, które są potrzebne do kontrolowania systemu grzewczego.

W szczególności można zobaczyć działanie sterowania według jakości dostawy ekogroszku. Testerzy którzy używali Solato ostatniej zimy wielokrotnie podkreślali już, że zaglądają do kotłowni tylko aby uzupełnić paliwo.
Połączenie sterownika pompy ciepła z centralnym serwerem systemu umożliwia bieżącą analizę parametrów pracy pompy ciepła i dostosowuje jej cykl do potrzeb użytkowników.

Sterowanie kotłem na ekogroszek

Panel główny sterowania piecem z podajnikiem Autor: SOLATO

Sterowanie ciepłą woda użytkową

Panel sterowania ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej Autor: SOLATO

Piec na ekogroszek i pompa ciepła zawsze pod opieką serwisu

Zdalne serwisowanie przez techników producenta pieca z podajnikiem lub pompy ciepła oraz producenta sterownika zapewnia opiekę jakiej potrzebują użytkownicy tych urządzeń.  W systemie Solato użytkownicy będą są pod opieką serwisu i nie muszą się martwić o naprawy kotła c.o. lub pompy ciepła.

Tradycyjną drogą klient sam musi ustalić przyczynę usterki oraz podjąć decyzję do jakiego serwisu zadzwonić - czy na numer dotyczący awarii pieca z podajnikiem, czy na numer dotyczący awarii sterownika. A gdzie szukać pomocy gdy ekogroszek się nie pali?
Dzięki Solato bardzo szybko uzyskasz odpowiedź na pytanie czy usterka dotyczy pieca c.o. lub pompy ciepła, sterownika  czy elementów instalacji ogrzewania.

Serwisanci producentów kotła c.o. lub pompy ciepła oraz sterownika dzięki internetowemu dostępowi do sterowników zdalnie wyregulują działanie urządzenia i nastawią właściwe parametry pracy.

Pompa ciepła to skomplikowane urządzenie i tradycyjna droga ustalania przyczyny usterki przez dyktowanie serwisantowi parametrów pracy pompy z panelu sterownika może przysporzyć użytkownikowi dużo kłopotów.  Moduł autopomocy Solato działa prosto i logicznie. Nie jest potrzebne dyktowanie parametrów, ponieważ wszystkie parametry pracy urządzenia są od początku działania w centralnym serwerze. Specjalny moduł automocy dla użytkownika zapewnia szybką identyfikację usterki i szybką reakcję personelu serwisu.

Sterowanie kotłem przez komórkę

Panel sterowania kotłem na telefonie komórkowym Autor: SOLATO

Jak skorzystać ze systemu? Można kupić piec z podajnikiem lub pompę ciepła od partnerów Solato albo wymienić sterownik kotła na Compit z modemem łączności do internetu.

System Solato tworzą

ATMM www.solatostart.pl oraz

Kotły Żar www.kotlyzar.pl

Kotły Żar

Kotrem www.kotrem.pl

Kotrem

Kotły Żywiec www.kotly-zywiec.com.pl

Kotły Żywiec

HotJet www.silesia-term.pl

Silesia Term

Compit www.compit.pl

Compit

Polski Węgiel Dystrybucja www.pw-d.pl

Polski Węgiel Dystrybucja

Projekt jest współfinansowany prze UE z funduszy EFRR

Dotacje na innowacje

Innowacyjna Gospodarka

Inwestujemy w Waszą przyszłość

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - logo

tekst: SOLATO