Poznaj zalety kotła Bio-max. Wiem, co wybieram… czyli dlaczego warto zainstalować kocioł na pellet

Kotły na pellet są jednymi z najbardziej nowoczesnych i efektywnych urządzeń grzewczych do spalania paliw stałych. Łatwa i bezpieczna obsługa, wysoka sprawność spalania oraz niskie koszty ogrzewania przemawiają za wyborem właśnie tego urządzenia do ogrzewania domu jednorodzinnego.

Pellety, czyli niewielkie, twarde pałeczki z wiórotrocin o średnicy 6 lub 8 mm i długości kilku centymetrów to jedno z najmłodszych ekologicznych paliw. Są wydajne, łatwe w transporcie i magazynowaniu. Ogrzewanie pelletami znacząco obniża koszty i ma pozytywny wpływ na środowisko, co potwierdzają badania wykazujące, że produktem ubocznym spalania pelletu jest taka ilość dwutlenku węgla, jaką pochłania drzewo w okresie swojego wzrostu.

Aby ogrzewanie na pellety było łatwe i przyjemne niezbędne są wysokiej jakości kotły na to paliwo. W myśli akcji „wiem, co jem” promowano swego czasu rozważny wybór produktów spożywczych. Takie zachowanie powinno według firmy LUMO Technika Grzewcza urosnąć do rangi filozofii życiowej i zostać przeniesione na pozostałe sfery naszego życia, dlatego też kotły producenta LUMO wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zaprojektowane specjalnie według potrzeb klientów i z dbałością o wspólne środowisko.

Bio-max - kocioł na pellet

Bio-max - kocioł na pellet Autor: LUMO Technika Grzewcza

Dlaczego warto wybrać kocioł na pellet Bio-max

Kotły Bio-max są praktycznie bezobsługowe. Dzięki możliwości automatycznego rozpalania paleniska oraz stopniowego dozowania pelletów, ich obsługa nie jest uciążliwa, a nowoczesna trzyciągowa konstrukcja wymiennika charakteryzuje kotły LUMO niską temperaturą spalin oraz wysoką sprawnością spalania. Dla komfortu użytkowników i optymalnego wykorzystania systemu grzewczego ważna jest możliwość regulacji mocy urządzenia, pozwalająca dostosować moc kotła czy palnika do indywidualnych potrzeb użytkowników. Taką możliwość w kotłach firmy LUMO zapewnia modulowana moc palnika w zakresie od 20 do 100% wartości nominalnej. Obok wysokiej jakości kolejnym istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo użytkowników, dlatego kotły typu Bio-max wykorzystują systemem podawania złożony z zespołu podajnika ślimakowego z kanałem przesypowym. Konstrukcja ta zabezpiecza skutecznie przed cofaniem się paliwa i jego zapaleniem. Dzięki temu można pozostawić kocioł bez dozoru na dłuższy czas.

Optymalnie dobrana izolacja cieplna ogranicza straty związane z wypromieniowywaniem ciepła na zewnątrz urządzenia. Regulowane nogi ułatwiają ustawienie kotła na nierównej powierzchni podłogi. Obustronna warstwa powłoki lakierniczej nanoszonej proszkowo stanowi trwałą ochronę przed korozją i podnosi walory estetyczne.

Łatwa instalacja kotłów na pellet, niskie koszty ogrzewania oraz szybki zwrot poniesionych inwestycji, jak również mało angażująca użytkownika obsługa, sprawiają, że kotły Bio-max cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mogą ogrzewać niemal każdy rodzaj budynku. Atutem jest też wykorzystanie naturalnych surowców w procesie spalania (bez chemicznych domieszek). Wysoka funkcjonalność i łatwość użytkowania czynią troskę o środowisko niezwykle przyjemną i wygodną. Produkowane przez firmę LUMO kotły typu Bio-max są więc przyjazne nie tylko dla użytkowników i środowiska naturalnego, lecz również dla portfela.

tekst: LUMO Technika Grzewcza