Pomysły na ogrodzenie domu. Nowoczesne systemy ogrodzeniowe imitujące drewno

Ogrodzenie to wizytówka domu i ogrodu, dlatego jego wygląd ma ogromne znaczenie. Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia nie jest łatwym zadaniem, gdyż możliwości jest bardzo dużo. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne systemy ogrodzeniowe, wykończone w taki sposób, aby odwzorowywały naturalne drewno.

Nowoczesne systemy ogrodzeniowe

Ogrodzenia stylizowane imitujące naturalne drewno Autor: Konsport

Systemy ogrodzeniowe odwzorowujące naturalne drewno

Drewno od wielu lat dodaje szlachetności wielu budowlom. Stało się także inspiracją dla firmy Konsport, która wprowadziła nowy system, wykorzystujący jego ponadczasowość i ciekawy wygląd.

Nowością w branży są nowoczesne systemy ogrodzeniowe, wykończone w taki sposób, aby odwzorowywały naturalne drewno. Zastosowanie takiej formy wykończenia pozwala uzyskać unikatowy efekt, doceniany za swoją oryginalność i wyjątkowy wygląd.

Ten nowy projekt łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Drewno od lat wykorzystywane jest jako materiał wykończeniowy bądź surowiec podstawowy. Ceni się w nim wytrzymałość, ale i zapach, strukturę czy też wygląd, wywołujący pozytywne, dobrze znane konotacje.

Proces uzyskiwania efektu drewnopochodnego

Drewnopodobny efekt został uzyskany za pomocą farby proszkowej oraz owinięciu profilu specjalną folią ze wzorem deski z drzewa orzechu lub sosny. Z folii wysysane jest powietrze, a następnie profil pozostawia się w piecu, gdzie podlega oddziaływaniu wysokiej temperatury.

Po procesie sublimacji wizerunek z folii przenika w wiązania podkładu proszkowego. Kolejnym krokiem jest schłodzenie profilu, a na samym końcu usunięcie folii. Cały proces jest wykonywany zgodnie z systemem zabezpieczenia antykorozyjnego DUPLEX, co gwarantuje wysoki stopień ochrony oraz długoletni spokój użytkowania.

Nowoczesne systemy ogrodzeniowe

Ogrodzenie stylizowane imitujące naturalne drewno Autor: Konsport

Różnorodność modeli i kolorów pozwala na dopasowanie ogrodzenia do indywidualnych potrzeb i gustów

Nowa propozycja od firmy Konsport sprawdza się w niemalże każdym wydaniu. Drewno jest naśladowane przez wybrane elementy ogrodzenia domu, dzięki czemu cały projekt będzie pasował do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji.

Wszechstronna jest także oferta Konsportu, obejmująca całe systemy ogrodzeniowe, jak i poszczególne elementy, takie jak bramy, furtki czy gabiony. Wśród innowacyjnych rozwiązań, które wprowadził na rynek, znajdują się m.in. ogrodzenia żaluzyjne, charakteryzujące się nietypowym designem i zupełną intymnością.

Duży wybór ogrodzeń oraz szeroka paleta kolorów, daje gwarancje dopasowania do indywidualnych potrzeb. Poza ogrodzeniami sztachetowymi oraz palisadowymi, łączącymi prostotę i atrakcyjny wygląd, interesujący jest również system płyt XPS. Tynk, którym płyty są pokryte jest specjalnie dekorowany, dzięki czemu uzyskano oryginalny efekt.

Poszukując mało skomplikowanych i jednocześnie imponujących pomysłów warto przyjrzeć się propozycjom Konsportu. Z pewnością można wśród nich znaleźć coś dla siebie.

Więcej fachowych porad znajdą Państwo na blogu firmy Konsport >>

tekst: Konsport