15 pomysłów na szarą łazienkę. Aranżacje szarych łazienek nowoczesnych i eleganckich

Szary to jeden z najmodniejszych kolorów w aranżacji. Z powodzeniem sprawdzi się także w łazience. Jeżeli szukasz inspiracji na urządzenie szarej łazienki, obejrzyj galerię zdjęć. Przekonaj się, że szara łazienka nie musi być nudna i bez wyrazu.

Szary kolor we wnętrzach

Szary kolor najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach. Kojarzony jest z surowym stylem industrialnych wnętrz. Nie oznacza to jednak, że szare łazienki są zimne i bez wyrazu. Wręcz przeciwnie. Szary jest elegancki, nowoczesny i ponadczasowy. To kolor uniwersalny. Może być dowolnie łączony i zestawiany. Sprawdza się znakomicie, można go wykorzystać w aranżacji każdego pomieszczenia, w tym także i łazienki. 

Szara łazienka: inspiracje na modny wystrój

Szary kolor w łazience to nie tylko ściany, ale także podłoga, meble i wszelkiego rodzaju dodatki. Wszystkie te elementy odpowiednio dopasowane stworzą we wnętrzu spójną kolorystycznie całość. Szara łazienka może być w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Jeśli chcemy ocieplić jej wystrój, warto dodać drewniane elementy wyposażenia oraz kolorowe dodatki. Kolor szary tworzy dobre połączenia z żółtym, białym, różowym.

Obejrzyj zdjęcia nowoczesnych szarych łazienek, w których dominuje monochromatyczna kolorystyka. Przekonaj się, że jest to kolor, który z powodzeniem sprawdzi się w każdej aranżacji. Znajdź inspirację i pomysł na urządzenie własnej, być może szarej łazienki. 

Szary kolor ścian. Co na to psycholog kolorów?

Jakie dodatki do szarej łazienki?

Szara łazienka zyska eleganckiego i zmysłowego wyglądu jeśli znajdaa się w niej czerwone dodatki. Kolorystycznym akcentem w szarej łazience mogą być np. ręczniki lub kubki i dozowniki na mydło. Czerwień jest zdecydowaną i mocną barwą, dlatego nie można przesadzić z jej ilością we wnętrzu. Działa pobudzająco i intensywnie wpływa na układ nerwowy. Szara łazienka w połączeniu z kolorem czerwonym zyskuje oryginalny charakter i odważny design.

Kolor szary został okrzyknięty nowym beżem w projektowaniu wnętrz. Minimalistyczne szarości i miękkie, ciepłe beże idealnie ze sobą współgrają. W łazience wyłożonej szarymi płytkami ceramicznymi dobrze odnajdą się drewniane meble w naturalnych odcieniach beżu. Dodatkowo w połączeniu z bielą tworzą idealną całość oraz wnętrze łazienki w nowoczesnym wystroju niczym z katalogu.

Barwa szara to dziecko poczęte z ze związku bieli i czerni. Te trzy kolory to baza wnętrz w stylu glamour. Szara łazienka dzięki nim staje się elegancka. Dopełnieniem aranżacji powinny myć metalowe, chromowane elementy oraz duże lustra. Łazienka to wnętrze intymne i można sobie w niej pozwolić na odrobinę blichtru i luksusu.

Łazienka zgodnie z zasadami feng shui. OBEJRZYJ FILM i dowiedz się, jak ją urządzić

tekst: redakcja Muratordom.pl