Nowoczesna łazienka. Aranżacja w tonacji szarości przełamana kolorowym detalem

Modna aranżacja łazienki utrzymanej w nowoczesnych szarościach jest doskonałym tłem, na którym uwagę zwraca dekoracyjny grzejnik drabinkowy. Ten barwny dodatek ożywia wnętrze łazienki i jest jej największą ozdobą.

Grzejnik dekoracyjny

Grzejnik dekoracyjny Autor: PURMO

Łazienka została urządzona w nowoczesnym, industrialnym stylu charakterystycznym dla loftów. Wnętrze jest stonowane, przeważają w nim chłodne odcienie szarości, wystrój jest minimalistyczny, pozbawiony zbędnych ozdób.

Na ścianach położono szare, wielkoformatowe płyty betonu architektonicznego o wymiarach 90 x 90 cm, które powiększają optycznie wnętrze. Można je było zamontować w łazience dzięki zastosowaniu impregnatu. Płyty idealnie odwzorowują prawdziwy beton z jego wszystkimi przebarwieniami i niedoskonałościami, a nawet śladami po szalunkach.

Dzięki temu nie są jednolite, mienią się różnymi odcieniami szarości. Autentyczności tej niecodziennej okładzinie ściennej dodają zagłębione w płytach szpachlowane kotwy, które imitują otwory montażowe w szalunku.

Na takim stonowanym tle śnieżnobiała ceramika łazienkowa prezentuje się bardzo elegancko. Dodatkowo armatura, przycisk do spłuczki podtynkowej oraz wieszak w kolorze chromu znakomicie pasują do całej aranżacji – odznaczają się na tle betonu, a jednocześnie z nim harmonizują.

Posadzka została wyłożona płytkami podłogowymi w kolorze grafitowym. Płytki o wymiarach 30 x 60 cm są porowate, matowe i z wyglądu przypominają łupek. Tworzą ciemną, jednolitą płaszczyznę, która stanowi doskonałe tło dla urządzeń sanitarnych w łazience, eksponując ich obłe kształty.

Dekoracyjny grzejnik – sposób na nowoczesną łazienkę

Aby przełamać tę surową aranżację, zdecydowano się na efektowny dodatek – grzejnik drabinkowy w kolorze fuksji. Taki grzejnik przyda się w każdej łazience, gdyż można na nim wysuszyć mokry ręcznik.

Jednak w tym przypadku od funkcji użytkowej ważniejsza jest dekoracyjna – grzejnik w tak niespotykanym kolorze wprowadza do wnętrza powiew świeżości, ożywia je. Kolor fuksji wygląda pięknie na stonowanym tle ścian i podłogi, szarości dodatkowo go eksponują. Dzięki temu grzejnik staje się główną ozdobą łazienki.

Zdaniem eksperta

Grzejniki łazienkowe – co mamy do wyboru

Podstawowe modele grzejników łazienkowych firmy Purmo – Santorini i Santorini C – dzięki temu, że są dostępne w różnych rozmiarach, zapewniają komfort zarówno w małych, jak i większych łazienkach. W standardzie dostarczane są mocowania z możliwością regulacji odległości grzejnika od ściany.

Niesłabnącym zainteresowaniem wciąż cieszą się modele Java i Muna. Pierwszy z nich z układem kolektorów poziomych o eliptycznym kształcie przywodzi na myśl lekko przysłonięte żaluzje. Drugi oparty na płaskich panelach doskonale wypełnia przestrzeń łazienki, przekazując jednocześnie dużą część energii drogą promieniowania.

Pozostałe modele, Kea, Ratea oraz Anafi, trafiają w gusta osób poszukujących niekonwencjonalnych form. Ciekawą propozycją jest grzejnik Imia. Jego forma sprawia, że można go zastosować nie tylko w łazience, ale także w przedpokoju. Dodatkowe akcesoria w postaci masywnych wieszaków umożliwiają zawieszenie na nim nawet ciężkich kurtek lub płaszczy.

Model Mauritius z pewnością zainteresuje osoby, które poszukują niebanalnych sposobów na rozdzielenie przestrzeni. Modele Apolima i Elato oparte są na płaskich kolektorach poziomych. Model Elato pozwala na zmianę decyzji o stronie podłączenia, nawet w ostatniej chwili. Układ króćców przyłączeniowych oraz możliwość zamiany miejscami korka spustowego i odpowietrznika umożliwia taką operację.

Najnowszy model w ofercie Purmo – grzejnik łazienkowy Leros – to idealne rozwiązanie w łazienkach urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Duża wydajność cieplna, wysokiej jakości profil stalowy oraz duży przekrój kolektorów to jedne z najważniejszych cech grzejnika.

ekspert firmy Purmo

tekst: Monika Ochnik