gemius gemius
Strona główna > Instalacje
Instalacjerss
Ograniczenie strat energii: termomodernizacja i rekuperacja znacznie ograniczą straty energii Ograniczenie strat energii: termomodernizacja i rekuperacja znacznie ograniczą straty energii

Nowe przepisy przewidują znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na energię w kolejnych latach. Wiąże się to z lepiej zaizolowanymi murami, szczelnymi oknami i odpowiednim systemem wentylacji oraz ogrzewania. Przeczytaj, jak zmienią się przepisy i jak się do nich dostosować.

Czy instalacja gruntowego wymiennika ciepła jest opłacalna? Czy instalacja gruntowego wymiennika ciepła jest opłacalna?

Ciepło pobierane z gruntu nic nie kosztuje. A to właśnie z niego korzysta gruntowy wymiennik ciepła, który ma za zadanie wspomagać ogrzewanie lub chłodzenie Twojego domu. Jakie plusy i minusy wiążą się z instalacją gruntowego wymiennika ciepła?

Jaki sposób ogrzewania domu wybrać aby jak najwięcej zaoszczędzić? Jaki sposób ogrzewania domu wybrać aby jak najwięcej zaoszczędzić?

Obecne technologie podążają w kierunku ekologii i oszczędności. Rośnie również liczba sposobów na ogrzewanie domu jednorodzinnego. Czy warto inwestować w drogą instalację wierząc, że już wkrótce się zwróci? Czy lepiej zaoszczędzić na instalacji i płacić więcej za ogrzewanie? Czy opłaca się inwestować w eko rozwiązania?

Tanie ogrzewanie domu: czy dom pasywny to dobre rozwiązanie? Jak unikać strat ciepła? Tanie ogrzewanie domu: czy dom pasywny to dobre rozwiązanie? Jak unikać strat ciepła?

Inwestycja w droższe, a zarazem bardziej ekologiczne technologie ma się zwrócić. Trzeba jednak wiedzieć w co inwestować aby ogrzewanie domu było tańsze, a zarazem efektywne. Czy coraz bardziej popularne, pasywne budownictwo to dobre rozwiązanie ograniczające straty ciepła?

Projekt kotłowni zgodny z przepisami: jak prawidłowo wykonać kotłownię na paliwo stałe i z piecem gazowym Projekt kotłowni zgodny z przepisami: jak prawidłowo wykonać kotłownię na paliwo stałe i z piecem gazowym

Dobrze wykonana kotłownia to gwarancja bezpieczeństwa dla domu i domowników. Nie ulega wątpliwości, że prawidłową kotłownie najlepiej projektować od zera, jednak nie przekreśla to możliwości przebudowy kotłowni w taki sposób, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami.

Montaż pieca w kotłowni. Gdzie i jak montować kocioł: wolnostojący, wiszący, na paliwo stałe.  Montaż pieca w kotłowni. Gdzie i jak montować kocioł: wolnostojący, wiszący, na paliwo stałe.

Montaż pieca w kotłowni musi zostać wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Trzeba także zapewnić odpowiednie dojście do kotła w razie awarii. Przeczytaj, jak i gdzie najlepiej ustawiać kocioł wiszący, stojący i na paliwo stałe.

Montaż pieca w kotłowni: jaki kocioł wybrać i na co zwrócić uwagę podczas montażu? Montaż pieca w kotłowni: jaki kocioł wybrać i na co zwrócić uwagę podczas montażu?

Odpowiednie przygotowanie kotłowni wcale nie jest takie łatwe. W zależności od rodzaju kotła wymagania pomieszczenia, w których go wstawisz, są nieco inne. Sprawdź, który kocioł jest lepszy i jak powinno wyglądać odprowadzanie spalin z kotłowni.

Instalacja alarmowa w domu: jak nią sterować i gdzie rozmieszczać czujki? Instalacja alarmowa w domu: jak nią sterować i gdzie rozmieszczać czujki?

Instalacja alarmowa to gwarancja naszego bezpieczeństwa domu, a także spokoju podczas przebywania na urlopie. Warto wiedzieć, jak rozmieszczać czujki alarmowe aby, jak najlepiej zabezpieczyć nasz dom. Przeczytaj, jak sterować instalacją alarmową oraz w jaki sposób ochroni ona Twój dom.

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla? Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Zatrucie czadem jest przyczyną śmierci kilkudziesięciu osób rocznie. Dlatego warto wiedzieć, jak można zminimalizować zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla. Czasem wizyta kominiarza i sporadyczne przeglądy przewodów kominowych nie są wystarczające.

Jaki grzejnik płytowy wybrać do domu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu grzejnika. Jaki grzejnik płytowy wybrać do domu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu grzejnika.

Od doboru odpowiedniego grzejnika zależy późniejsze ogrzewanie domu. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas decyzji o zakupie grzejnika płytowego.

PORADY EKSPERTÓW
Czy wymagana jest wentylacja w kuchni przy instalacji podgrzewacza jednofunkcyjnego? Centralne ogrzewanie w starej kamienicy - montaż pieca Jak wygląda procedura wymiany skrzynki elektrycznej głównej zewnętrznej? Zgoda na przeciągnięcie prądu przez działkę - jakie mogą być tego konsekwencje? W jaki sposób zainstalować rozdzielacze do pieca?
galeriezobacz wszystkie
Projekt domu Iskierka
Budowa Projekt domu Iskierka Zdjęć: 2
HK LIVING  już w ofercie  Inne Meble
Wnętrza HK LIVING już w ofercie Inne Meble Zdjęć: 82
Projekt domu Lugano
Ogród Projekt domu Lugano Zdjęć: 2
do górypełna wersja muratordom.pl